Właściciel portalu InwestycjewKurortach.pl / ekspert rynku condohoteli, nieruchomości wakacyjnych, kurortów i uzdrowisk

Marlena Kosiura

Karierę rozpoczynała pracując wiele lat jako dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej specjalizujący się w tematyce politycznej i gospodarczej. Od kilkunastu lat związana jest z rynkiem nieruchomości komercyjnych (w szczególności biurowców i hoteli) oraz  mieszkaniowych. Prowadzi działania z zakresu analiz, doradztwa i consultingu dla branży nieruchomości, miejscowości turystycznych i uzdrowisk. 

Jest założycielem portalu InwestycjewKurortach.pl i jego głównym analitykiem. Od 2008 roku wnikliwie przygląda się przemianom polskich kurortów i uzdrowisk, w tym rozwojowi rynku condohoteli i apartamentów wakacyjnych, mieszkań na wynajem krótkoterminowy w kurortach i miastach. Analizuje nowe projekty, warunki biznesowe takich projektów, a także niejasności panujące w tym segmencie w naszym kraju. 

Autorka wielu raportów i stały komentator w publikacjach nt. kurortów oraz rynku nieruchomości m.in. w Dzienniku Gazecie Prawnej, Rzeczpospolitej, Pulsie Biznesu, Parkiecie. Regularnie występuje jako ekspert w czasie najważniejszych wydarzeń branży nieruchomości, hotelowej i biznesowej, w tym m.in. na konferencji Hotel Trends, Capital Market Forum, Hotel Investors Meeting, Forum Finansów i Inwestycji. 

Polskie kurorty to nie tylko praca, ale także pasja Marleny. Od lat działa na rzecz ich zrównoważonego rozwoju z poszanowaniem historii i ekologii. Na portalu InwestycjewKurortach.pl porusza nie tylko tematykę biznesową, ale także wątki pokazujące dbanie o tradycje i historię miejscowości. Właśnie z miłości do historii i tradycji założyła również też blog Polskie Kurorty.

Wśród firm z którymi współpracowała są m.in. Czarna Góra Resort, Firmus Group, Ghelamco, Blue Marine Mielno, Marvipol, Armstrong Building (Knauf Ceiling Solutions).

Analizuje i propaguje ekologiczne konteksty rozwoju kurortów.

Panel z udziałem: Marlena Kosiura

    • 12:00 - 13:00

      Najem krótkoterminowy - uzupełnienie rynku czy konkurencja dla hoteli?

      Panel, w którym omówimy skalę rynku najmu w Polsce i porównamy jego nasycenie z rozwiniętymi państwami w Europie Zachodniej. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak w kolejnych latach będzie rozwijał się ten trend biorąc pod uwagę większość wrażliwość konsumentów tego rynku na spadek koniunktury. Porozmawiamy też o unijnych regulacjach dotyczących obowiązków informacyjnych i rejestracyjnych dla wynajmujących i serwisów rezerwacyjnych. Poruszymy także zagadnienia związane z największymi wyzwaniami rynku w Polsce - szarą strefą, rejestrem innych obiektów hotelarskich, opłatą miejscową, podatkiem od nieruchomości, podatkiem dochodowym, VAT. Zapytamy także największych graczy na rynku o ich plany ekspansji i prognozy.

<< powrót