Prezes Zarządu, Lendo Hotels Group i Polskie Hotele Niezależne

Elżbieta Lendo

Zarządza kilkoma spółkami hotelowymi, które są operatorami obiektów hotelowych i rekreacyjnych działających w grupie Lendo Hotels Group, w tym: Hotel Willa Port**** w Ostródzie oraz Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim. Jest współtwórcą Centrum Doradztwa Europejskiego i Finansowego w Olsztynie, które wielokrotnie plasowało się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych firm doradztwa europejskiego w Polsce. Od ponad 15 lat pracuje także w Biurze Regionalnym województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli. 

W 2016 roku została laureatką Tytułów Kobiety Przedsiębiorczej Warmii i Mazur 2016 i Kosyniera Przedsiębiorczości, a w 2018 została wyróżniona tytułem Kobiety z Charakterem w kategorii biznes. Od 2019 roku prezes zarządu Polskich Hoteli Niezależnych – organizacji skupiającej nie sieciowe hotele. Od 2022 członek EHMA – European Hotel Managers Association

Panel z udziałem: Elżbieta Lendo

    • 11:30 - 12:30

      PANEL OPERACYJNY: Oczekuj nieoczekiwanego – jak zarządzać hotelem w czasach pandemii, wojny i rosnących kosztów

      Dynamicznie rosnący do 2019 roku biznes hotelowy został wywrócony już na początku 2020 r. do góry nogami i „wywracany” jest od tego czasu praktycznie co miesiąc. Wyzwania z jakimi muszą się mierzyć obecnie hotele były jeszcze niedawno nie do wyobrażenia. W gronie hotelarzy chcemy porozmawiamy o tym jak prowadzić hotel w dobie niepewności – dosłownie - jutra, kosztach rosnących – dosłownie – z dnia na dzień, popytu zmieniającego się – dosłownie – co godzinę w obydwie strony. Jak planować budżety, przychody, zatrudnienie. Jak szukać oszczędności i jak wyjść z tej sytuacji obronną ręką generując zadowalające rezultaty?

<< powrót