Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Orbis

Dominik Sołtysik

Dominik Sołtysik pełni funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego Orbisu, największej w Polsce i w Europie Wschodniej grupy inwestującej w nieruchomości hotelowe. W październiku 2021 r. objął również stanowisko dyrektora ds. strategii AccorInvest, właściciela Orbisu, wspierając przy tym Komitet Wykonawczy Grupy. Przed powołaniem na prezesa zarządu pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora operacyjnego w Orbisie. W tym czasie był odpowiedzialny za efektywne zarządzanie portfelem nieruchomości hotelowych oraz rozwój Grupy w 6 krajach Europy Wschodniej. Uczestniczył w realizacji wielu projektów korporacyjnych, m.in. w przygotowaniu historycznej transakcji zakupu hoteli i wejścia Orbisu na nowe rynki w 2015 roku oraz w procesie sprzedaży działalności serwisowej na rzecz Accoru w 2019 r.
Jest absolwentem wydziału finansów Wyższej Szkoły Handlowej w Tuluzie, a swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał jako audytor finansowy w Salustro Reydel. W 2003 roku rozpoczął pracę w dziale finansowym w centrali Grupy Accor w Paryżu. W 2010 roku został dyrektorem finansowym Accor Pannonia Hotels w Budapeszcie. W trakcie swojej kariery zawodowej zdobył szerokie doświadczenie z zakresu finansów, rozwoju i zarządzania aktywami w Paryżu, Londynie, Budapeszcie i w Warszawie.

Panel z udziałem: Dominik Sołtysik

    • 10:00 - 11:00

      PANEL LIDERÓW RYNKU: Rynek hotelowy dziś i za 5 lat. Jak będzie wyglądała nowa normalność?

      Czołowi inwestorzy z Polski i Top Managerowie międzynarodowych sieci hotelarskich przyjrzą się obecnej kondycji rynku, omówią wpływ problemów gospodarczych i geopolitycznych na prowadzoną działalność, oraz podzielą się swoimi prognozami na nadchodzące lata.

<< powrót