Let's meet! 27-28 NOVEMBER 2017 - SOFITEL WARSAW VICTORIA

Hotelarz Roku

Poprzednie edycje
Hotelarz Roku 2016

Hotelarz Roku 2016

28 listopada w trakcie uroczystej gali w hotelu Sofitel Warsaw Victoria ogłoszeni zostali laureaci trzeciej edycji konkursu „Hotelarze Roku”. To najbardziej prestiżowa nagroda w polskiej branży hotelarskiej, przyznawana managerom hoteli. W konkursie organizowanym przez „Hotelarza” i Horwath HTL kapituła składająca się z blisko 30 ekspertów hotelarskich, reprezentantów sieci, organizacji branżowych i laureatów poprzednich edycji pod przewodnictwem redaktora naczelnego „Hotelarza” Rafała Szubstarskiego, wybrała zwycięzców w siedmiu kategoriach spośród ponad 80 zgłoszeń.

Gala odbyła się w ramach największej konferencji hotelarskiej w regionie Europy Centralnej – Hotel Trends Poland & CEE 2016. Konkurs Hotelarz Roku to jedyne w polskiej branży hotelarskiej wydarzenie, którego celem jest promowanie wyróżniających się swoimi osiągnięciami profesjonalistów z branży hotelowej. – Poprzez konkurs na Hotelarzy Roku chcemy promować specjalistów, którzy wyróżniają się skutecznością w działaniu, aktywnością zawodową i otwartością na nowatorski

Hotelarz Roku 2015

W trakcie uroczystej gali w hotelu Sofitel Warsaw Victoria zostali ogłoszeni laureaci drugiej edycji konkursu Hotelarz Roku. W konkursie organizowanym przez „Hotelarza” i Horwath HTL wybrano zwycięzców w siedmiu kategoriach. Gala odbyła się w ramach największej konferencji hotelarskiej w regionie – Hotel&Tourism Trends Poland 2015, której sponsorami strategicznymi są: Grupa Hotelowa Orbis oraz Samsung Electronics.

Prowadzący galę Rafał Szubstarski, redaktor naczelny „Hotelarza” oraz Dariusz Futoma, dyrektor w firmie doradczej Horwath HTL podkreślali, że celem konkursu jest promowanie ludzi – najlepszych profesjonalistów i wyróżnianie ich dokonań najbardziej prestiżową nagrodą w polskiej branży hotelarskiej.

– Od momentu powstania pomysłu na konkurs dbamy o to, aby laureaci byli wyłaniani w sposób bezstronny i na podstawie ściśle określonych kryteriów, od których nie ma odstępstw. Takie podejście gwarantuje też dobór kapituły. Tworzą ją branżowi eksperci – szefowie sieci, prezesi hoteli, członkowie zarządów i dyrektorzy regionalni, a także specjaliści z różnych obszarów hotelarstwa. Zaprosiliśmy do niej również zwycięzców zeszłorocznej edycji konkursu. Dokonując wyboru najlepszych hotelarzy, jurorzy brali pod uwagę wiele aspektów, ale przede wszystkim oceniali dotychczasową aktywność zawodową i projekty zrealizowane przez kandydatów, przeprowadzone restrukturyzacje, a także plany biznesowe hoteli, za rozwój których odpowiadają. – powiedział po gali Krzysztof Gonciarek, członek zarządu Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia, wydawca Hotelarza.

Pracom 22 członków Kapituły przewodniczył Rafał Szubstarski, redaktor naczelny „Hotelarza”. Analizie poddane były zgłoszenia kilkudziesięciu kandydatów, a każdy z jurorów mógł oddać po jednym głosie w każdej z 7 kategorii.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

  • Osobowość Roku – Gilles Clavie, Dyrektor Generalny Orbis SA.
  • Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego – Anna Olszyńska, General Manager, andel’s Hotel Łódź
  • Dyrektor Generalny w Hotelach Niezależnych – Elżbieta Nitsze, Dyrektor Generalny, Airport Hotel Okęcie
  • Dyrektor Sprzedaży Hotelu Sieciowego – Tymoteusz Skuza, Dyrektor Sprzedaży w Puro Hotels
  • Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Hotelach Niezależnych – Kamil Lipski, Dyrektor Sprzedaży w Mera Spa Hotel
  • Hotelarz do 35 Roku Życia – Radosław Fischbach, Dyrektor Gastronomii Hotelu Arłamów
  • Revenue Manager – Rafał Burski, Dyrektor ds. E-commerce w Satoria Group.

– O sukcesie projektów hotelowych, przeprowadzanych zarówno przez sieci jak i hotele niezrzeszone, decydują w dużym stopniu ludzie. Ich zaangażowanie, umiejętności zarządcze, wiedza branżowa. Polska kadra menedżerska jest kreatywna, zmotywowana i ma coraz lepszą wiedzę oraz doświadczenia. Jej atutem jest znajomość lokalnego rynku i oczekiwań jego uczestników, na które coraz szybciej reaguje z wyprzedzeniem. – dodał Dariusz Futoma, dyrektor w Horwath HTL. – Świetnie radzą sobie w polskich hotelach niezależnych, ale też coraz więcej sieci międzynarodowych przekonuje się, że można zaufać polskim hotelarzom i „ oddać” im swoją markę.

Hotelarz Roku 2015

Copyrights © 2018 All Rights Reserved by Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o.
Realizacja: BrandFriend.plw.wiater@pws-promedia.pl · tel. +48 22 333 88 10 · +48 509 416 935

Hotel Trends Poland & CEE to dwudniowa konferencja dla specjalistów branży hotelowej. W jednym miejscu spotykają się wszyscy profesjonaliści i decydenci polskiego hotelarstwa - właściciele, członkowie zarządów, kadra zarządzająca największych hoteli, przedstawiciele deweloperów i inwestorów, a także dostawcy najlepszych produktów i usług dla branży hotelarskiej.

Hotel Trends Poland & CEE 2018 odbywa się w dniach 26-27 listopada 2018 r. Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 20 listopada 2018 r. Opłata za uczestnictwo w konferencji z uroczystą galą to 1.899,00 zł netto.

Miejsce: Sofitel Warsaw Victoria, Królewska 11, 00-065 Warszawa, Polska