Widzimy się 30 LISTOPADA i 01 GRUDNIA 2020
RENAISSANCE WARSAW AIRPORT HOTEL

Hotelarz Roku

Poprzednie edycje
Hotelarz Roku 2018

Zwycięzcy 5. edycji konkursu Hotelarz Roku

Pierwszy dzień tegorocznej konferencji Hotel Trends Poland & CEE, organizowanej przez magazyn „Hotelarz”, tradycyjnie zakończyła uroczysta gala konkursowa, w trakcie której ogłoszono wyniki Hotelarza Roku 2018. Do tegorocznej edycji tego najbardziej prestiżowego i rozpoznawalnego konkursu branżowego, który promuje profesjonalistów z branży hotelowej wyróżniających się swoimi osiągnięciami, zgłoszono prawie 70 kandydatów. Kapituła składająca się z ponad 30 ekspertów wyłoniła zwycięzców w ramach 5 kategorii konkursowych oraz jednej kategorii specjalnej.

- Już od pięciu lat konkurs Hotelarz Roku, którego finał odbywa się podczas gali wieńczącej pierwszy dzień konferencji Hotel Trends Poland & CEE, nagradza profesjonalistów odpowiedzialnych za sukcesy obiektów, w których pracują. Po tegorocznej edycji mamy grono już 29 laureatów, a grupa fachowców, którzy zostali nominowani w konkursie to ponad trzykrotnie więcej osób. - mówi Rafał Szubstarski, redaktor naczelny miesięcznika "Hotelarz".

- Nasza inicjatywa pokazuje, że kadra managerska branży hotelarskiej w Polsce jest naprawdę doskonale wykształcona i skuteczna, a przy tym mocno zorientowana na nieustanny rozwój i osiąganie coraz lepszych efektów. Nasi laureaci to zmotywowani, otwarci na wiedzę i nowatorskie rozwiązania managerowie, a jednocześnie świetni liderzy inspirujący i motywujący do działania innych hotelarzy. – dodaje Krzysztof Gonciarek, członek zarządu Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia, wydawca "Hotelarza".

Laureatami konkursu Hotelarz Roku 2018 zostali:

 • Hotelarz do 35. Roku Życia - TOMASZ SCHWEDA z Mercure Kraków Stare Miasto
 • Revenue Manager - KATARZYNA MAJEWSKA-PELC ze Zdrojowa Invest oraz KRZYSZTOF BRONK z Orbis S.A.
 • Dyrektor Sprzedaży i/lub Marketingu - AGNIESZKA GLETKIER z Hilton Worldwide Sales CEE
 • Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego - PAWEŁ LEWTAK, Polonia Palace Hotel
 • Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego - SŁAWOMIR NOWAK, DoubleTree by Hilton Łódź

Natomiast zwycięzcą w kategorii specjalnej Człowiek Roku 2018, decyzją kolegium redakcyjnego magazynu „Hotelarz”, został Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development oraz przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy MSiT. Rok wcześniej tytuł ten został przyznany ex aequo Janowi oraz Szymonowi Wróblewskim, współwłaścicielom grupy Zdrojowa Invest.

Znamy laureatów 4. edycji konkursu Hotelarz Roku

Podczas finałowej gali konkursowej w hotelu Sofitel Warszawa Victoria, która zakończyła pierwszy dzień organizowanej przez magazyn „Hotelarz” konferencji Hotel Trends Poland&CEE, zostali ogłoszeni zwycięzcy Hotelarza Roku 2017. Do tegorocznej edycji tego najbardziej prestiżowego konkursu branżowego promującego wyróżniających się swoimi osiągnięciami profesjonalistów z branży hotelowej, zgłoszono blisko 70 kandydatów. Składająca się z blisko 30 ekspertów kapituła wyłoniła laureatów w ramach 5 kategorii konkursowych oraz jednej kategorii specjalnej.

- Cieszy nas, że nasz konkurs nie tylko wyróżnia najlepszych w branży, ale też pokazuje jak ważnym elementem udanego przedsięwzięcia hotelowego jest profesjonalna kadra. Mamy naprawdę wielu doskonałych hotelarzy-menedżerów: wykształconych, przygotowanych na ciągłe doskonalenie zawodowe, otwartych na innowacje i zorientowanych na cele, skutecznych oraz zmotywowanych. Jest nam niezmiernie miło, że nasi zwycięzcy stanowią inspirację dla innych hotelarzy. - mówi Rafał Szubstarski, redaktor naczelny miesięcznika "Hotelarz".

Tegorocznymi zwycięzcami konkursu zostali:

 • Hotelarz do 35. Roku Życia - JOANNA STANISŁAWSKA, zastępca dyrektora generalnego, Mercure Warszawa Grand
 • Revenue Manager - KAMILA CHARABIEŃ-WAJDA, Kraków Multihotel Revenue Management, Grupa Orbis
 • Dyrektor Sprzedaży i/lub Marketingu - MARIUSZ PASZKIEL, dyrektor sprzedaży i marketingu, Marriott Hotel Warszawa
 • Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego - WOJCIECH BUDZOWSKI, dyrektor generalny, Nosalowy Dwór Resort&Spa, Zakopane
 • Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego - RAFAŁ KUCZYŃSKI, dyrektor generalny, Holiday Inn Warszawa Józefów

Decyzją wydawcy magazynu Hotelarz - organizatora konkursu, zwycięzcą w kategorii specjalnej Człowiek Roku 2017 zostali JAN WRÓBLEWSKI oraz SZYMON WRÓBLEWSKI, współwłaściciele grupy Zdrojowa Invest.

Jak podkreśla Krzysztof Gonciarek, członek zarządu Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia, wydawca „Hotelarza” - Bracia Jan i Szymon Wróblewscy stworzyli od podstaw grupę Zdrojowa Invest & Hotels, która nie tylko jest kwintesencją formuły condo w Polsce, ale przede wszystkich znajduje się w czołówce polskich sieci hotelowych, konkurując z zachodnimi gigantami. Zwieńczeniem 10 lat obecności na rynku było otwarcie największego na Wybrzeżu pięciogwiazdkowego hotelu pod międzynarodową marką Radisson Blu. Zdrojowa konsekwentnie realizuje strategię budowy wysokiej klasy obiektów hotelowych, wyróżniających się nietuzinkową architekturą i prestiżową lokalizacją w najpiękniejszych kurortach.

Hotelarz Roku 2017
Hotelarz Roku 2016

Hotelarz Roku 2016

28 listopada w trakcie uroczystej gali w hotelu Sofitel Warsaw Victoria ogłoszeni zostali laureaci trzeciej edycji konkursu „Hotelarze Roku”. To najbardziej prestiżowa nagroda w polskiej branży hotelarskiej, przyznawana managerom hoteli. W konkursie organizowanym przez „Hotelarza” i Horwath HTL kapituła składająca się z blisko 30 ekspertów hotelarskich, reprezentantów sieci, organizacji branżowych i laureatów poprzednich edycji pod przewodnictwem redaktora naczelnego „Hotelarza” Rafała Szubstarskiego, wybrała zwycięzców w siedmiu kategoriach spośród ponad 80 zgłoszeń.

Gala odbyła się w ramach największej konferencji hotelarskiej w regionie Europy Centralnej – Hotel Trends Poland & CEE 2016. Konkurs Hotelarz Roku to jedyne w polskiej branży hotelarskiej wydarzenie, którego celem jest promowanie wyróżniających się swoimi osiągnięciami profesjonalistów z branży hotelowej. – Poprzez konkurs na Hotelarzy Roku chcemy promować specjalistów, którzy wyróżniają się skutecznością w działaniu, aktywnością zawodową i otwartością na nowatorski

Hotelarz Roku 2015

W trakcie uroczystej gali w hotelu Sofitel Warsaw Victoria zostali ogłoszeni laureaci drugiej edycji konkursu Hotelarz Roku. W konkursie organizowanym przez „Hotelarza” i Horwath HTL wybrano zwycięzców w siedmiu kategoriach. Gala odbyła się w ramach największej konferencji hotelarskiej w regionie – Hotel&Tourism Trends Poland 2015, której sponsorami strategicznymi są: Grupa Hotelowa Orbis oraz Samsung Electronics.

Prowadzący galę Rafał Szubstarski, redaktor naczelny „Hotelarza” oraz Dariusz Futoma, dyrektor w firmie doradczej Horwath HTL podkreślali, że celem konkursu jest promowanie ludzi – najlepszych profesjonalistów i wyróżnianie ich dokonań najbardziej prestiżową nagrodą w polskiej branży hotelarskiej.

– Od momentu powstania pomysłu na konkurs dbamy o to, aby laureaci byli wyłaniani w sposób bezstronny i na podstawie ściśle określonych kryteriów, od których nie ma odstępstw. Takie podejście gwarantuje też dobór kapituły. Tworzą ją branżowi eksperci – szefowie sieci, prezesi hoteli, członkowie zarządów i dyrektorzy regionalni, a także specjaliści z różnych obszarów hotelarstwa. Zaprosiliśmy do niej również zwycięzców zeszłorocznej edycji konkursu. Dokonując wyboru najlepszych hotelarzy, jurorzy brali pod uwagę wiele aspektów, ale przede wszystkim oceniali dotychczasową aktywność zawodową i projekty zrealizowane przez kandydatów, przeprowadzone restrukturyzacje, a także plany biznesowe hoteli, za rozwój których odpowiadają. – powiedział po gali Krzysztof Gonciarek, członek zarządu Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia, wydawca Hotelarza.

Pracom 22 członków Kapituły przewodniczył Rafał Szubstarski, redaktor naczelny „Hotelarza”. Analizie poddane były zgłoszenia kilkudziesięciu kandydatów, a każdy z jurorów mógł oddać po jednym głosie w każdej z 7 kategorii.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

 • Osobowość Roku – Gilles Clavie, Dyrektor Generalny Orbis SA.
 • Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego – Anna Olszyńska, General Manager, andel’s Hotel Łódź
 • Dyrektor Generalny w Hotelach Niezależnych – Elżbieta Nitsze, Dyrektor Generalny, Airport Hotel Okęcie
 • Dyrektor Sprzedaży Hotelu Sieciowego – Tymoteusz Skuza, Dyrektor Sprzedaży w Puro Hotels
 • Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Hotelach Niezależnych – Kamil Lipski, Dyrektor Sprzedaży w Mera Spa Hotel
 • Hotelarz do 35 Roku Życia – Radosław Fischbach, Dyrektor Gastronomii Hotelu Arłamów
 • Revenue Manager – Rafał Burski, Dyrektor ds. E-commerce w Satoria Group.

– O sukcesie projektów hotelowych, przeprowadzanych zarówno przez sieci jak i hotele niezrzeszone, decydują w dużym stopniu ludzie. Ich zaangażowanie, umiejętności zarządcze, wiedza branżowa. Polska kadra menedżerska jest kreatywna, zmotywowana i ma coraz lepszą wiedzę oraz doświadczenia. Jej atutem jest znajomość lokalnego rynku i oczekiwań jego uczestników, na które coraz szybciej reaguje z wyprzedzeniem. – dodał Dariusz Futoma, dyrektor w Horwath HTL. – Świetnie radzą sobie w polskich hotelach niezależnych, ale też coraz więcej sieci międzynarodowych przekonuje się, że można zaufać polskim hotelarzom i „ oddać” im swoją markę.

Hotelarz Roku 2015

Copyrights © 2021 All Rights Reserved by Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o.
Realizacja: BrandFriend.plw.wiater@pws-promedia.pl · tel. +48 22 333 88 10 · +48 509 416 935

Hotel Trends Poland & CEE to prestiżowa konferencja dla specjalistów branży hotelowej. W jednym miejscu spotykają się wszyscy profesjonaliści i decydenci polskiego hotelarstwa - właściciele, członkowie zarządów, kadra zarządzająca największych hoteli, przedstawiciele deweloperów i inwestorów, a także dostawcy najlepszych produktów i usług dla branży hotelarskiej.
Hotel Trends Poland & CEE 2021 odbędzie się w dniu 23 września 2021 r. Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 20 września 2021 r. Opłata za uczestnictwo w jednodniowej konferencji z uroczystą galą wynosi 1 790 zł netto.
Miejsce: Renaissance Warsaw Airport Hotel, Żwirki i Wigury 1H, 00-906 Warszawa